środa, 14 grudnia 2016

Moje lata 40-te

Dziś mam dla Was stylizację którą stworzyłam na potrzeby bloga krakowskie szafiarki, a inspiracją były lata 40-te. To trudny okres w modzie, a to za sprawą II wojny światowej. Czas kiedy brakowało materiałów, a  kobiety przerabiały firanki czy zasłony.  Dopiero po 1945 roku powrócił luksus. Lata powojenne pozwoliły modzie na nowo rozkwitnąć. Pojawił się wtedy trend, który nazywano  - PIN UP GIRL.
Pin up girl to piękne, uśmiechnięte kobiety ubrane często w rozkloszowane sukienki w kwiaty lub groszki, albo w skąpe stroje. Dziewczęta często pojawiały się na plakatach, które mężczyźni przypinali do ścian, stąd też nazwa.
Wracając do stylizacji, modelkę ubrałam w piękną turkusową sukienkę w groszki, która ma rozkloszowany dół i poduszki na ramionach. Poduszki były jednym z charakterystycznych elementów w modzie lat 40-tych, potem pojawiły się w latach 80-tych, gdzie zostały przerysowane.
Jeśli chodzi o akcesoria dobrałam sandały na koturnie i złotą torebkę. Co do dodatków, użyłam srebrnej bransoletki i dużego pierścionka z perłami.  Stylizacja jest w stylu retro, więc idealnie nadaje się  na tematyczną  imprezę w klubie lub na domówce.
Zapraszam do oglądania. 


 
 

fot. Izabela Adamczyk 
mod. Katarzyna Popielarz
styl. JA :))
mua. Klaudia Mendyk  


Jak Wam się podoba moja stylizacja stworzona na potrzeby sesji zdjęciowej dla krakowskich szafiarek?
Modelka w roli pięknej dziewczyny z lat 40-tych? 
Komentujcie, inspirujcie się i do zobaczenia.
Jeśli chcesz być na bieżąco, co w moim modowym imperium piszczy - polub bloga na FB !! Dziękuję 

Marzka  

1 komentarz: